Fotogalerie šk. roku 2010/2011

Pod Dubem Pod Dubem Pod Dubem Pod Dubem
Pod Dubem Pod Dubem Pod Dubem

Den dětí (10. 6. 2011)

V pátek 10.června jsme oslavili netradičně vojensky den dětí v semínském kempu.

Den dětí Den dětí Den dětí Den dětí

Škola v přírodě (30. 5 - 3. 6. 2011)

Letos jsme byli na chatě Moravance v Horní Malé Úpě.

Škola v přírodě Škola v přírodě Škola v přírodě Škola v přírodě
Škola v přírodě Škola v přírodě

Okresní olympiáda ve vybíjené (20. 5. 2011)

Naše škola se zúčastnila okresní olympiády ve vybíjené, kterou pořádala ZŠ Zdechovice. Hrálo se v kryté hale ve Chvaleticích. Turnaje se zúčastnilo devět družstev z 1.-5. ročníku. Naši školu reprezentovali tito žáci: D. Brožová, M. Urbanová, K. Povýšilová, K. Janáková, B. Štainerová, L. Baláž, P. Havlíček, P. Pšenička, A. Kvapil, T. Horyna, T. Kolibík T. Věříš. Umístili jsme se na 8. místě, oproti loňsku jsme dvě utkání ze čtyř vyhráli.

Okresní olympiáda ve vybíjené Okresní olympiáda ve vybíjené Okresní olympiáda ve vybíjené Okresní olympiáda ve vybíjené

Hoblínkova dílna (19. 4. 2011)

Děti si vyráběly velikonočního zajíčka a používaly nástroje, jako je pilka, vrtačka, pilník a jiné. Dozvědély se o výrobě dřeva a na pracovním stole pracovaly s nářadím, jež některé neměly ještě nikdy v ruce.

Hoblínkova dílna Hoblínkova dílna Hoblínkova dílna Hoblínkova dílna

Vítání jara (25. 3. 2011)

Opět jsme přivítali jaro, tak jako vloni, vhozením "Morany" do Haldy.

Vítání jara Vítání jara

Výstava Fotografií z Afriky

V březnu jsme měli ve škole zajímavou výstavu fotografií z Afriky (Tanzánie), kterou nám propůjčila jedna paní učitelka z pražské ZŠ.

Výstava Fotografií z Afriky Výstava Fotografií z Afriky

Projektové vyučování - Německo
(22. 2. 2011)

V rámci projektu "Německo" jsme navštívili přeloučskou knihovnu. Knihovnice paní Hývlová nás seznámila s životem a dílem Karla Maye. Prohlédli jsme si zdejší knihovnu a na závěr besedy jsme si zahráli na spisovatele.

Projektové vyučování - Německo Projektové vyučování - Německo Projektové vyučování - Německo Projektové vyučování - Německo

Zápis do 1. třídy (20. 1. 2011)

Letos bylo do první třídy zapsáno 8 nových dětí.

Zápis do 1. třídy Zápis do 1. třídy Zápis do 1. třídy

Tříkrálová sbírka (4. 1. 2011)

Charita Přelouč pořádala v Semíně Tříkrálovou sbírku, při které bylo vybráno 5 234 Kč.

Tříkrálová sbírka Tříkrálová sbírka

Vánoční besídka (17. 12. 2010)

Vánoční besídka Vánoční besídka Vánoční besídka Vánoční besídka

Projektové vyučování - Slovensko (4. 12. 2010)

V důsledku nepřízně počasí se neuskutečnil výlet do Ratibořic. Děti ve škole pokračovaly v projektovém vyučování na téma "Slovensko". Hledaly na internetu zajímavé informace o Slovensku a vše si zapisovaly do svých sešitů. Naučily se novou slovenskou písničku. Na závěr si za pomoci p. učitelek uvařily halušky se sýrem.

Projektové vyučování - Slovensko Projektové vyučování - Slovensko Projektové vyučování - Slovensko Projektové vyučování - Slovensko

Záchranná stanice "Pasíčka" (21. 10. 2010)

Děti z naší ZŠ navštívily ve čtvrtek záchrannou stanici "Pasíčka" u Proseče. Uviděly zde zvířata, která jinak žijí ve volné přírodě v našem okolí. Děti si prohlédly zvířata umístěná ve voliérách a dověděly se, jaké mají zranění a jak k němu došlo. V budově si povídaly se zaměstnancem stanice o krmení ptáků, kteří přilétají ke krmítku. Nakonec si vymodelovaly na památku z keramické hlíny ptáčka. Děti byly výletem nadšeny, jen počasí nám nepřálo. Dokonce padaly kroupy.

Záchranná stanice Pasíčka Záchranná stanice Pasíčka Záchranná stanice Pasíčka Záchranná stanice Pasíčka

Podzim ve škole

Ve spolupráci s rodiči děti vyráběly z ovoce, zeleniny a přírodnin zajímavé výrobky. Fantazie dětí a jejich rodičů neměla meze. Na výstavě se sešlo mnoho různých nápaditých výrobků.

Projektové vyučování - Řecko (17. 9. 2010)

Projektové vyučování - Řecko, olympijské hry Projektové vyučování - Řecko, olympijské hry Projektové vyučování - Řecko, olympijské hry Projektové vyučování - Řecko, olympijské hry
Setkání s účastníky projektu Tour de Labe Rotary HANDICAP 2010 Setkání s účastníky projektu Tour de Labe Rotary HANDICAP 2010 Projektové vyučování - Řecko, olympijské hry Projektové vyučování - Řecko, olympijské hry
Projektové vyučování - Řecko, olympijské hry